Založ si blog

Ani ministerský šofér nemôže lietať ako blázon

Auto s policajným prezidentom Milanom Lučanským havarovalo v banskobystrickej časti Jakub. Haváriu v aute pre ústavných činiteľov mali aj minister Richter, podpredsedníčka parlamentu Laššáková, Peter Pellegrini, ale ja ďalší vysokí funkcionári.

Dobre, že sa im nič vážne nestalo, ale po osobných skúsenostiach so štýlom jazdy týchto šoférov, by som im dožičil kvalitné preškolenie v nejakej civilizovanej krajine, kde existujú rýchlo, ale aj bezpečne jazdiaci profesionálni šoféri.

Minimálne dvakrát som zažil podobnú situáciu na R1 (Zvolen-Nitra). Viacero zákrut za sebou, čudne vyklopená vozovka. Za zákrutou som začal predbiehať dve autá asi 135km/h. Vtom sa za mnou spoza zákruty vyrútil vládny bavorák s majákmi (min.180,200). Asi po jeden a pol sekunde bol nalepený na mojom kufri a v tej chvíli k majákom pridal aj tie svoje vrieskače.

Tuším, že mu mám podľa vyhlášky uvoľniť cestu. Ale kde, keď vpravo boli dve autá, ktoré som predbiehal a vľavo zvodidlá.

A bavorák vysvecoval a vrieskal ako zmyslov zbavený.

Toho chlapa nezaujímalo nič iné, len čím skôr byť v Bratislave.

Ja viem, že šoféri z toho ústavu (na ochranu verejných činiteľov, či ako sa to volá), majú výnimku z dodržiavania niektorých predpisov. Ale nejaký ,,vedúci“ by mohol aj im vysvetliť, že z dvoch zákonov nie sú vyňatí:

  • z prírodného zákona, lebo fyzikálne zákony neoklameš,
  • z prirodzeného zákona, lebo aj keď smú jazdiť rýchlo, určite im nie je dovolené jazdiť bezohľadne voči iným účastníkom cestnej premávky.

Jeden život ktoréhokoľvek obyčajného človeka na ceste je totiž nekonečne hodnotnejší, ako všetky dnešné povinnosti a úlohy pána ministra.

Majú ešte Briti dosť idealizmu, aby verili svojej demokracii?

15.12.2019

Keď som bol prvýkrát v Británii, krátko po otvorení hraníc, mal som to staré, známe déjà vu. Toľko som o tej krajine študoval, vedel, že sa mi mnohé jednoducho potvrdilo. Bolo to tam také viac »

Nebojže sa, červíček Jakub, ja sám ti pomôžem. . .

12.12.2019

prihovára sa Boh hŕstke Izraela v dnešnom liturgickom čítaní. ,,Ja som Pán, tvoj Boh, ktorý ťa drží za ruku a hovorí ti: „Neboj sa, ja ti pomôžem!“ Takto sa Boh skláňal k svojmu vyvolenému viac »

Čo robí Trumpova ľavá ruka, keď pravá podáva pravú

11.12.2019

Keď si Trump s Kimom podávali ruky, ich neverbálna komunikácia a manévrovanie s rukami, by vydali aj na obsiahlu psychologickú štúdiu. Ako sa podáva pravá ruka a čo robí vtedy ľavá ruka, viac »

Slovenské národné múzeum

Polícia začala trestné stíhanie pre krádež mincí z Národného múzea

27.01.2020 13:48

Podľa informácií denníka Pravda sa údajne stratili mince v hodnote prevyšujúcej milión eur.

sudca, kladivko, zákony

Súd uznal člena ĽSNS vinným za pozdrav 'Na stráž!'

27.01.2020 13:26

Pozdravom mal podľa súdu verejne prejaviť sympatie k ideológii ľudáckeho režimu na Slovensku a k Hlinkovej garde.

SR Bratislava Rožňavská UNAS protest blokáda BAX

Ďalšie ultimátum od kamionistov. Splňte naše požiadavky, inak štrajkujeme

27.01.2020 12:34

UNAS žiada ministerstvo dopravy, aby do 16:00 odpovedalo na jej návrhy zliav na mýte. Inak spustia opäť blokády ciest. Štát chce viac času.

sdtíhačka

Poľsko nakúpi 32 amerických stíhačiek F-35 za 4,6 miliardy dolárov

27.01.2020 11:54

Poľský minister obrany Mariusz Błaszczaknákup označil nákup za najväčší armádny kontrakt v poľských dejinách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 23381x
Priemerná čítanosť článkov: 1461x

Autor blogu

Kategórie